Mavituğ Peyzaj Firması

Haziran 23, 2022

İstanbul Peyzaj Hizmetleri Peyzaj alanında hizmet veren firmamız sizlere kurumsalhizmet sunmaktadır. Alanında uzman ekipleri ile, bahçıvan ve bahçe uzmanları ile beraber sizlere istediğiniz peyzaj alanlarını tasarlayarak çözümler sunmaktadır. Peyzaj uygulama yapılacak alanın belirlenmesi, etüt çalışmasının yapılması sonrasında projelendirme hazırlığı yapılmaktadır. Peyzaj alanına ekilecek çimlerin, bitki çeşitlerinin, ağaçların ve süs bitkilerinin çalışmarı ve maliyetleri hesaplanmaktadır. En iyi çözümleri alabileceğiniz Mavituğ Peyzaj firması size fikirlerinize değer vererek farklı konseptler uygulamaktadır.

Peyzaj uygulamada verilen hizmetler

Daha önce uygulanan peyzaj alanlarının revize edilmesi, yeniden tasarlanması veya var ise eksikliklerinin giderilme ve farklı eklentiler yapılarak görsel bir şölen oluşturulur. Peyzaj bahçe uygulama için şimdi size destek verebiliriz. Peyzaj Uygulama, Peyzaj tasarımı, Bahçe Bakımı, Bahçe düzenleme, Çim Serme, Çim Biçimi, Yürüyüş Yolları, Taş Duvar Örme, Bahçe Duvarı Yapımı, Ağaç Budama, Bitki Budama, Ağaç Dikme, Çatı Bahçe Uygulaması, Kamelya Yapma, Kış Bahçesi Yapma, Bahçe İlaçlama, Çiçeklendirme, Rulo çim uygulama, aylık periyodik bakım

İstanbul Peyzaj Hizmetleri, peyzajcı, peyzaj

Peyzaj Uygulaması Hizmetleri

peyzajcılar istanbul, istanbul peyzajcı

Peyzaj uygulama hizmeti Bahçe yapma işinde ana unsur şudur; nasıl ki bir ev yaparken sağlam temeller ile yapılır ve üstüne çok katlı meskenler yapılıyor ise, bir bahçe oluştururken bitkilerin ve çiçeklerin daha iyi yetişmesi verimli olması için serilecek toprakların organik gübreler ile karışım oranalrı çok iyi ayarlanmalıdır. Peyzaj mimarlık desteği Bahçıvanlar bahçe koşullarına göre size bu uygun toprak karışımını mükemmel bir şekilde hazırlamaktadırlar. Serilen toprağın verimlerini ayarlamak için çok iyi bahçe bitkileri ve peyzaj uygulama yapılmalıdır. İyi bir bahçe düzenleme ve bakımı bitkiler ile desteklenen bahçeler ekosistemi de korumaya yararlı olmaktadır. Torak ile eşleşen bitkileri seçerek bahçe alanında güneş ışıklarından yararlanma, gölge alanlarıa bitki seçimi, bahçenin iklim koşulları, toprak tipi ve toprak nemi varsa bunlara dikkat edilerek düzenleme yapılır. Sağlıklı ve verimli olması için zararlı haşerelerin bitkilerin gelişimine zarar vermeside ayrıca engellenmelidir. Size bazı bahçe tasarım örnekleri sunuyoruz.

Peyzaj Alanı Oluşturma

Peyzaj uygulama çalışmasında , Drenaj, Bahçenin eğim durumu, Bahçenin durumuna göre güneş ve gölge seçeneklerini değerlendirerek bitki seçimi yapma, Yürüyüş yolları, Açık şömine yapılacaksa terinin seçimi, Yangın çukurları, Açık mutfak alanı, Bahçe sulma sistemlerinin planlanması. Peyzaj Bahçe Düzenlemede Bitki Seçimi, İhtiyacınız olan boyutları belirleme, Güneş ve gölge durumlarının tespiti, Belli gruplara giren bahçe bitkilerin seçimi, Bitkiler için uygun yerleri seçimi. Bitki ve çiçeklendirmede çok fazla veya çok az bitki dikimi yapılmaması önemlidir. Hangi tür ağaçların dikimi yapılacağı ve evin drumuna göre ağaç seçimi, Arka planda yer alacak bitki ve çalı türlerinin seçimi iyi yapılmalı. 

Peyzaj

Bahçelere birden fazla süs bitkileri seçerek, bahçenizin mevsimsel çekiciliğini koruyabilirsiniz. Bahçelere bitki ekiminde mevsimler dikkate alınarak herdaim yeşil kalması için değişik türlerde bitki ve çiçeklendirme uygulaması yapılmaktadır. Bahçeye çalılar, çiçekler, bitkiler, ağaçlar, Peyzaj duvarları veya çitler kurmadan önce en uygun planlamayı yapıyoruz.

Peyzajcılar

Bahçelerde kış ayına soğuklara yenik düşen çimlerin bakımı ile başlanmalıdır. Peyzaj alanına çim uygulama Çimlerin havalandırılması yapılarak canlandırılması sağlanır. Çim alanları gerekirse yeniden çimleme yapılarak yeni çim serme ve çim ekme vakit uygun ise yapılır. Çim işinden sonra çiçek ve çalı türlerinin bakımı yapılır. Dipleri havalandırılır. Solan ve yıpranan dallar var ise derhal kesilir. Yazın Bahçe Bakımı Ağaçlarda budama aylarına uygunsa budama yapılır