Çim Biçimi

Çim Biçme Nasıl Yapılır?

çim biçimi, çim biçme, Çim Biçme Nasıl Yapılır, Çim ne zaman biçilir, çim biçme takvimi, çim biçme firması, İstanbul çim biçme, çim biçen firmalar, anadolu yakası çim biçme firması, avrupa yakası çim biçimi

Çim biçimi yapılırken çimlerin zamanında ve mevsiminde düzenli olarak kesilmesi gerekmektedir. Çim biçimi ile alakalı sizlere profesyone destek ve hizmet sunmaktayız. Özellikle çim biçme alanında uzman ve deneyimli kadromuz ve işini bilen bahçıvan kadromuz ile sizlere hizmet sunulmaktadır. Bahçıvanların çim biçimi ve bakımı alanında kalfiye ekiplerden oluştuğunu sizlere vaat etmekteyiz. Birinci sınıf bir çim biçimi için bizden destek alabilirsiniz. Birinci sınıf bir çim biçimi için bizden destek alabilirsiniz. İstanbul çim biçimi işlerinizi deneyimli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

Çim Ne Zaman Biçilmelidir?

Çimlerin boyları 10 – 12 cm olduğu zaman çimler 5-7 cm kısaltılmalıdır. Çim biçme işi yaparken çim kesmede kullanılacak makinelerin bıçaklarının keskin olması gerekmektedir. Çimler sonbahar aylarından başlayarak büyüme durumuna göre düzenli olarak biçilmelidir. Bahçelerin durumuna göre ilkbahar aylarında da çim kesme işi yapılabilmektedir. Eğer çimleriniz çeşitli yabani otlarla birlikte büyüdüler ise bunların kesilmesi ve zararlı otlardan temizlenmesi gerekmektedir. Çim biçimi alanında bizden destek alabilirsiniz.

Kışın Çim Kesilir mi?

Kış ayı yaklaşırken 10 cm aşan çimler kesinlikle biçilmelidir. Eğer çimleri biçmezseniz çimler %100 olarak donacaktır ve Bahçeniz zarar görecektir. Bu vesile ile kış ayına girmeden uzun çimlerin biçilmesine özen gösterilmelidir. Elektirikli çim biçme makinesi ile ıslak çimleri biçmek tehlikelidir.

Çim Biçmede Dikkat Edilecek Hususlar

Çimleri biçmeden önce dikkat edilecek husus şudur; Çim alanının üzerinde bulunan yabani cisimler – bitkiler ve yapraklar temizlenmelidir. Tırmıklama sistemi ile yapılacak bu temizliğin sonunda otlar havalandığı için biçme işlemi kolay olacaktır. Çimler sıcak havalarda akşamüstü biçilirse daha sağlıkı bir biçme olur. Çim biçme bitirdiğiniz zaman çim alanını sulamalısınız. Eğer su verme ihmal edilirse çimler kolayca sararır ve bahçeniz bozulur.

Çim Biçimi Yapan Firmalar İstanbul

İstanbul çim biçme ve kesme hizmeti vermekteyiz. İstanbul Çim biçimi alanında destek ve çözümler için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Çim biçimi alanında gerekli bilgi ve donanıma sahip olan ekiplerimiz öncülüğünde bahçelerinizdeki çimlerin biçim hizmeti yapılacaktır. Çim alanlarının biçilmesi ve bakımı için size en iyi hizmetleri vermekteyiz. İstanbul çim biçimi yapan şirket olarak size bilinçli bir çim biçim hizmeti verilecektir. İstanbul avrupa yakası çim biçimi, İstanbul anadolu yakası çim biçme, çim kesme, çim biçimi, çim bakımı, çim ekimi gibi alanlarda en iyi hizmetleri vermekteyiz.

Çim biçimi, çim biçme, Çim Biçme Nasıl Yapılır, Çim ne zaman biçilir, çim biçme takvimi, çim biçme firması, İstanbul çim biçme, çim biçen firmalar, anadolu yakası çim biçme firması, avrupa yakası çim biçimi