Çam ağacı ne zaman budanır?

Mart 14, 2021 Yazarı admin 12
çam ağacı budama zamanları

Çam ağacı budama zamanı

Çam ağaçları herdem yeşil olan ender ağaç türlerindendir. Çam ağaçları budama belirli tekniklerle yapılır. Çam ağaçları fidan durumunda iken başka budama yetişkin ağaç iken başka türlü budamalıdır. Size çam ağaçları budaması hakkında bilgiler vereceğiz. Çam ağacının gövdeleri üzerindeki kuru ve canlı dalların, belli esaslara uyularak tekniğine uygun biçimde dipten düzgün biçimde kesilerek atılması ve ağaç ile bağlantısısın kırılmasına budama işlemi denmekte.

Çam ağacı nasıl budanır?

Çam ağaçları için yaş ve kuru budama yapılmaktadır. Yaş çam ağacı budama ağacın gövde kalitesini artırmak için yapılmaktadır. Dal kuruması başlamadan önce yapılan budama hizmetidir. Yaş budamada budama yapılan yerlerde mantar bulaşma sorunu olmaktadır bunun önüne geçmek için budama sonrası belli işlemler yapılmalıdır. Çam ağacı budama profesyonel bir ekiplerle yapılmaktadır.

Çam Ağacı Budama

Çam ağaçları aslına uygun olarak yapılırsa her zaman budama yapılabilir. Ama yinede belirli bir acil durum ve çevreye zarar verme gibi durumlar söz konusu olmasa sonbahar ve kış sonu çam ağaçları budaması önerilir. Kuru çam ağacı dalı budama; çeşitli sebeplerle zarar görmüş, kuruma emareleri gösteren ve ağaçlara zarar vererek tamamını kurutacak bir aşamaya gelmeden kesilerek ağaç kurtarılmalıdır. Çam agaçlarınızı budama yaptırmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Çam ağaçları budama ve bakımı yapılmaktadır. Çam fidanları dikimi hizmeti verilmektedir.

Çam ağacı dikme

Bahçenize, evinizin önüne, yok kenarlarına çam fidanı veya çam ağaçları dikebilirsiniz. Çam ağacı dikme, Çam fidanı dikme. Çam ağaçlarını bahçenize dikerek çok güzel görüntüler sağlayabilirsiniz. Bahçenizi küçük bir orman görüntüsü katar. Çam fidanı dikimi hizmeti ve çam ağacı dikme hizmeti sunulmaktadır.

Çam ağacı budama takvimi

Çam ağaçlarının budanması için uzun bir gelişim döneminde budaksız yıllık halka oluşturabilmeleri beklenmesi gerekmeketdir. Çam ağaçlarını budamanın iyi bonitetlerde, direklik çağına ulaşmış meşcerelerde uygulanması gerekir. Detaylı çam ağacı budaması yapılır.

Çam ağacı kesen firma

Profesyonel ekiplerle çam ağacı kesimi yapılmaktadır. Çam ağacı budama kesimi için özel ekiplerimiz ile size kesim hizmeti sunuyoruz. Özellikle büyük ağaçların kesimi için sepetli vinç desteği sunuyoruz. Çam kesme işlerini resmi budama ve kesim ekiplerimiz ile yapmaktayız.