Bahçıvan

Bahçıvan Firması

Bahçe bakımı, çim yetiştiren, bakımı yapan, fidan ve bitkilerden anlayan, güllerin bakımını yapan, kısaca bahçe düzenleme veya bahçelerin ustası anlamına gelmektedir. Bahçıvan belirli bir meslek dalı olan, bitkilerden anlayan, bahçe tasarımı yönlendiren, zararlılarla mücadele yeteneği olan kişilerden oluşmaktadır. Yani başlı başına profesyonel bir meslek dalıdır. Bahçıvanın esas işi, bitkilerin hayatta kalabilmesi için gerekli çalışmaları yapan kişidir aynı zamanda.

Bahçıvanlar

Bahçeyi sağlıklı ve canlı tutma konusunda oldukça deneyimli olmalıdır. Bahçeleri sulama, gübreleme ve zararlılardan ayıklayarak iyi görünümlü bir bahçeyi sürekli canlı tutar. Bahçıvanlar solmaya veya kaybolmaya yüz tutmuş çürük bitki ve çiçekler, çalıları da temizleyerek bahçenin altyapısını da sürekli aktif bir halde düzenlemiş ve bakımını canlı tutmuş olur. Bahçe Bahçıvanı, gerektiğinde bitkilerin topraklarını tazeleyerek, gerekti gördüğünde ilaçlayarak sürekli bir çalışma ve çabalma içindedir.

Bahçıvanlar ile bahçe bakımı

Donmuş çimlerde yürümeyin çimlere ve çiçeklere büyük zarar vermektedir. Bahçenize gelecek bocek ve zararlı haşeratlarla mücadele için bahçelerinizi ilaçlayınız. Bahçe ilaçlama için size hizmet verilir. Bahçelerinizin genel bakımları içi bahçe bakımları alanında geniş bir bilgiye sahip uzman bahçıvan ile size hizmet getirmekteyiz. Eski bahçelerin tadilatı, bahçe duvar yapma, bahçenizi canlandırma, bahçe tasarlama, peyzaj uygulama, bitki bakımları, ağaçların budanması ve bahçelerde çim alanlarının gübrelenmesi, zararlılarla mücadele, bitki diplerini havalandırma vb hizmetler için bahçıvanlarımız size destek vereceklerdir. Sürekli yeşil bitkilerden oluşan bir bahçe yapabilirsiniz.

Bahçe Bakım Hizmetleri

Bahçenizin durumana göre çalılar, ağaçlar, sarmaşıklar ve herdem yeşil bitkilerden oluşacak harika bir bahçe tasarlayabilirsiniz. Bahçelerde olan zayıf ve çürümüş bitki dallarını budamak çok önemlidir. Bitki ve çiçekler, çalı türleri daha canlı ve gür açacakalrdır. Bahçenizde şimşir türü ağaçlar var ise 15 Nisan’dan önce budama yapma çok önemlidir. Serin havalarda çimleri uygun bir uzunlukta biçilmek gerekir. Bahçenizde özellikle dikkat edeceğiniz bir hususda pas hastalığıdır. Pas hastalığına karşı mutlaka önlem alınmalıdır. Pas hastalığı önlenmesi gereken bir sorundur.

1.9k
294