Ada Karanfili Özellikleri

Ada Karanfili

Karanfilgiller familyasına ait bir çiçek türü olarak bilinir. Beyaz, kırmızı ve pembe ağırlıklı bir çiçek açmaktadır. Karangiller familyasının yaklaşık 100 e yakın cinsi var ve 2000 üzernde türü olduğu söylenmektedir. Bilinmesi gereken önemli bir bilgi şudur ki, karanfil çiçeği ile karanfil ağacı aynı değildir.

ada karanfili

Karanfil in çok güzel tarifleri vardır. Faraza Karanfil’in baharatı Syzygium aromaticum ağacı ‘ndan elde edilmektedir. Karanfil çiçekleri Dianthus petraeus bitkisinden meydana gelmeketdir. Karanfil Ağaçları; Karanfillerin bilinen ilk ortaya çıkza yerleri Moluk adaları olarak bilinir. Karanfil ağacı dört mevsim yeşil kalır ve 10–20 m uzunluğa erişebilir.

Hayatımızın farklı yerlerinde farklı renkleri ile kullandığımız karanfil çiçeğinin farklı anlamları ve farklı renkleri vardır. Karanfil ailesinin bir üyesi olan ve bilimsel makalelerde Dianthus caryophyllus olarak anılan karanfil çiçeği, derin ve çeşitli anlamlara sahiptir. Günümüzde çoğu kez sevdiğimiz ya da özlediğimiz kişilere hediye olarak verilen ve daha çok birinin mezarlığı ziyaret etmesini dilemek için kullanılan karanfil çiçeğinin birden çok anlamı vardır.

Bir yanıt yazın

1.9k
295