Silivri ağaç budama ustası

Ekim 20, 2021

Silivri ağaç budama Silivri’de ağaç budama hizmeti verilmektedir. Mavituğ Peyzaj tarafından en iyi budama ekipleri ile budama yapıyoruz. Meyve ağaçlarının budanması veya meyve vermeyen ağaçların budama zamanlarında size en iyi hizmetleri sunabiliriz. Silivri ağaç budama alanında kalifiye ekiplerimizden budama ustalarımızdan hizmet almak için bize ulaşmanız yeterlidir. Silivri bölgesinde ilçe merkezi ve bütün köylerinde ağaç budama hizmeti verilmektedir.

Ağaç budama şirketleri Silivri

Silivri ağaç budama servisi; Silivri ilçesinde her çeşit ağaç ve bahçe bitkilerinin budama alanında faaliyet göstermekteyiz. Düzenli ve periyodik budama yapılan ağaçlar daha sağlıklı olur. Meyve ağaçlarından budama yapıldığı zaman kaliteli meyve vermektedir. Meyve ağacı ve diğer ağaç türlerinde budama ve kesim için ağaç budama servisimizden hizmet almanız mümkündür.

Silivri Bitki Budam zamanı

Ağaçların belirli aralıklarla budama yapılması sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Silivri’de ağaç budama zamanı genel olarak Ekim ayında Nisan ayına kadar sürebilir. Her ağaç türü farklı zamanlarda budanabilir.

silivri ağaç budama ustaları
  • Şekil budaması Şekil budaması genç fidanlarda ve ağaçlarda yapılan budama çeşididir. Büyük ağaçlarda şekil budaması söz konusu değildir. Ana amaç ağacın doğal taç gelişimi içinde dallarını oluşturmasını sağlamak ve büyümesine kolaylık sunmaktır.
  • Verim budaması  Verim zamanına gelmiş ağaçlarda kesinlikle şekil verme amacı ile budama yapılmamalıdır. Limonların özel nedenlerinden dolayı limon dışında olan turunçgillerde verimlilik budaması yapılırken sadece kuruyan, obur nitelikli, hastalıklı ve birbirine rakip olmuş olan dallar kesilip atılır.
  • Gençleştirme budaması Turunçgillerde verimlilik sürgün oluşturmakla doğru orantıdadır. Bu sürgünlerin meyve tomurcuğu oluşturan ve dengeli gelişim gösteren sürgünler olması gerektir.
  • İlkbahar mevsiminde budama turunçgillerde sürgün ve meyve oluşumu söz konusu olmaktadır. Turunçgiller yaşlandıkça verimleri düşer ve sürgün veremez hale gelebilir. Bu konu azot ve karbon dengesi ile ilişkilidir.

Silivri ağaç budama firmas; Silivri’de budama lanında bizleri arayabilirsiniz. Silivri ilçesinde her çeşit ağaçların budama ve bakımı yapılmaktadır.