İstanbul’da ağaç budama zamanı

İstanbul’da ağaç budama zamanı 15 Ekim ile 30 Mart arası budama yapılabilir. İstanbul için ağaç budama zamanı ve tarihleri elbette mevsimsel durumlara göre değişir. Karlı ve yağmurlu havalarda ağaç budama yapılmaz. İstanbul’da ağaç budama yaparken ağaçların türü önemlidir. İstanbul’da meyve veren ağaçları farklı tekniklerle budamak gerekir. İstanbul’da meyve ağaçları budaması yapılırken ağacın fidan veya yetişkin ağaçlar olmasında şekiller değişir. İstanbul’da meyve vermeyen ağaçlar farklı şekillerde budanır.

İstanbul’da ağaç budama tarihleri

İstanbul’da bahçe ağaçları veya özel mülkünüzde bulunan meyve vermeyen ağaçları Ekim ile Nisan ayı sonuna kadar budama yapıyoruz. İstanbul’da meyve fidanları veya meyve ağaçları ise türüne bağlı olarak aynı tarihler arasında şekilli budama yapılır. İstanbul’da budama yapacak ekiplerimiz ağaçların boyuna ve türüne göre uygun budama yapmaktadır. Budama ekiplerimiz alanında belgeli, sertifikalı ve tecrübeli kişilerden müteşekkildir. İstanbul’da ağaç budama mevsiminde en iyi şekilde araçlarınızın budaması yapılır. Özel firma olduğumuz için İstanbul ilinde kaldırım ve yollarda veya kamusal alanlarda ki ağaçların budaması ile İBB veya ilçe belediyeleri ilgilenir. Bu tür budama taleplerinize olumlu cevap vermemiz mümkün değildir.

İstanbul’da ağaç budama ayları

Yukarıdaki içerikte de söylediğimiz gibi ağaç budama mevsimlere göre değişir. Genelde güneşli ve yağmur olmayan havalarda ağaç budama yapılır. İstanbul’da ağaç budama yapılacak ayları şu şekilde sayabiliriz.

  • Ekim
  • Kasım
  • Aralık
  • Ocak
  • Şubat
  • Mart
  • Nisan

Bu ayların içinde ağacın durumuna göre en uygun budama hava koşulları da göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

1.9k
294