Göknar Ağacı Budama

Nisan 22, 2020 Yazarı admin 0

Göknar Ağacı Budama Firması

Göknar ağaç türlerini budama için bizi arayabilirsiniz. Ağaç budama işlerinde uzman personellerimiz tarafından Göknar ağaçları budama için size hizmet verebilmekteyiz. Göknar ağaçları budama belirli mevsimlerde yapılmaktadır. Ağacın durumına göre bakım, gençlik budaması yapılmaktadır. Göknar ağaç türlerini budama için sizlere profesyonel hizmetler sunmaktayız. Budama alanında bilgi için bize danışabilirsiniz.

Göknar Ağaçları Budama Hizmeti

göknar ağacı budama

Göknar Ağacı Nedir; Herdemyeşil, 30-40 m. boy yapabilen ağaçlardır. Tomurcukları reçineli, sürgünleri çıplaktır. Yassı olan iğne yapraklarının altında ve üstünde stoma çizgileri bulunur. Erkek çiçek kozalakçıkları oval şekillidir. Dişi kozalak olgunlaştığı zaman kırmızı-kahverenklidir. Brahte, karpelden uzundur ve dışarıdan görülür. Kozalak olgunlaştığında dağılır. Bu ağaçlar çok önemli bir türdür. Sürekli yeşillik bulundurduğu için yaz kış doğal açıdan da iyi ve güzel bir görünümde vermektedir.

Göknar Ağacı Nasıl Budanır?

  • Göknar Ağacı Şekil budaması Şekil budaması genç fidanlarda ve ağaçlarda yapılan budama çeşididir. Büyük ağaçlarda şekil budaması söz konusu değildir.
  • Göknar Ağacı Verim budaması  Verim zamanına gelmiş ağaçlarda kesinlikle şekil verme amacı ile budama yapılmamalıdır.
  • Göknar Ağacı Gençleştirme budaması Ağacın sağlıklı bir şekilde büyümesi için yapılan budama şeklidir.