erik ağaçı budama yöntemi

Erik ağacı ne zaman budanır?

Kasım 27, 2022

Erik ağaçlarını mevsiminde ve zamanında budama yapmak ağaç sağlığı ve erik meyve kalitesi için önemlidir. Erik ağaçlarının doğru budanması için mevsimler ve hava şartları önemlidir. Erik Ağacı Budama Zamanı; Erik ağaç çeşitlerini buduyoruz. Erik ağacı budama zamanı Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart ayı içerisinde yapılması sağlıklıdır. Ancak ağaç güvenlik açısından sorun yaratıyorsa bu tür ağaçları her zaman budama yapmalısınız. Tehlike arz eden ağaçlar haricinden diğer bütün erik ağaçları budama takvimi ağaçlara su yürüme durduğu zaman başlar. Erik ağaçlarında gençleştirme budaması, verim budaması, veya kuru dal budaması genel budama yapılablir. Biz firma olarak eirk ağaçlarını kendi ekipleirmiz ile zamanında ve doğru budama yöntemi ile budamaktayız. Budanacak her erik ağacını görerek ona göre uygun budama yöntemi uygulanmaktadır.

erik ağacı budama

Erik Ağacı Nasıl Budanır?

Erik ağaçlarına yapılan genel budamada amaç şudur; ölü dalları ağaçtan ayırmak, çatalları teklemek, direnci zayıflamış olan dalların ağırlığını hafifletmek. Özellikle bol meyve veren erik ağaç çeşitlerinin allarında kırılma olabilir bunu önüne geçilimelidir. Erik ağaçlarında kuru gövde de dahi dallarda kuru görünüm ağacın kalitesine zarar vermektedir. Budaması yapılacak erik ağacının görülmesi ile birlikte nasıl bir erik budama şekli yapılacağı ve amacı belli olmaktadır. Erik ağacı budama zamanında ve ağacın durumuna göre uygun budama şekilleri yapılarak hizmet verilmektedir.

Erik Ağacı Budama

Erik ağaçları, gençleştirme budama, şekil budaması dahi gene budama yapılarak ağacın sağlıklı olması sağlanır. Erik budama işlerinde ağaçlara zarar veren böcek çeşitleri var ise bunlarında engellenmesi yapılır. Gerekirsa ağaç ilaçlanır. Ağaçlara zarar veren zararlılarla mücade hizmetleri için size çözümler sunabiliriz. Her çeşit erik ağaç türlerinin budama ve bakımı yapılmaktadır. Alanında uzman budama ekibimiz ile ağaçlarınızı budamaktayız. Erik ağaçları budama işleriniz var ise size çözümler sunabiliriz. Erik ağacının bakımı nasıl yapılır?, Erik ağacı budamayı sever mi?, Erik ağacı budaması ne zaman yapılır?, Erik ağacı ne zaman Budanır, erik ağacı budama ayı, Yaşlı Erik Ağacı Nasıl Budanır, Anjelika Erik budaması, Erik ağacı bakım takvimi, Erik ağacı yaz budaması, Kırmızı Yapraklı Erik Ağacı budama, Erik türlerinde budama,