Erik ağacı ne zaman budanır?

Mayıs 21, 2020 Yazarı admin 0
erik ağaçı budama yöntemi

Erik Ağacı Budama Zamanı

Erik ağaç çeşitlerini buduyoruz. Erik ağacı budama zamanı Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart ayı içerisinde yapılması sağlıklıdır. Ancak ağaç güvenlik açısından sorun yaratıyorsa bu tür ağaçları her zaman budama yapmalısınız. Tehlike arz eden ağaçlar haricinden diğer bütün erik ağaçları budama takvimi ağaçlara su yürüme durduğu zaman başlar. Erik ağaçlarında gençleştirme budaması, verim budaması, veya kuru dal budaması genel budama yapılablir. Biz firma olarak eirk ağaçlarını kendi ekipleirmiz ile zamanında ve doğru budama yöntemi ile budamaktayız. Budanacak her erik ağacını görerek ona göre uygun budama yöntemi uygulanmaktadır.

erik ağacı budama

Erik Ağacı Nasıl Budanır?

Erik ağaçlarına yapılan genel budamada amaç şudur; ölü dalları
ağaçtan ayırmak, çatalları teklemek, direnci zayıflamış olan
dalların ağırlığını hafifletmek. Özellikle bol meyve veren erik ağaç çeşitlerinin allarında kırılma olabilir bunu önüne geçilimelidir. Erik ağaçlarında kuru gövde de dahi dallarda kuru görünüm ağacın kalitesine zarar vermektedir. Budaması yapılacak erik ağacının görülmesi ile birlikte nasıl bir budama şekli yapılacağı ve amacı belli olmaktadır. Erik ağacı budama zamanında ve ağacın durumuna göre uygun budama şekilleri yapılarak hizmet verilmektedir.

Erik Ağacı Budama

Erik ağaçları, gençleştirme budama, şekil budaması dahi gene budama yapılarak ağacın sağlıklı olması sağlanır. Erik budama işlerinde ağaçlara zarar veren böcek çeşitleri var ise bunlarında engellenmesi yapılır. Gerekirsa ağaç ilaçlanır. Ağaçlara zarar veren zararlılarla mücade hizmetleri için size çözümler sunabiliriz.

Her çeşit erik ağaç türlerinin budama ve bakımı yapılmaktadır. Alanında uzman budama ekibimiz ile ağaçlarınızı budamaktayız. Erik ağaçları budama işleriniz var ise size çözümler sunabiliriz.