Bahçede ağaç budama ve kesme fiyatları

Bir eviniz var ve evinizin bahçesinde büyük veya küçük bir veya birden fazla ağaç bulunuyorsa çeşitli sebeplerle bu ağaçları budamak veya kesmek isteyebilirsiniz. Genel anlamda baktığımız zaman bir evin bahçesindeki ağacın kesiminin ne kadara mal olacağı önceden kestirilemez ve bilinemez. Evinizin bahçesinde bulunan ağaç veya ağaçları budama yaptırmak veya ağacı tamamen kesip ortadan kaldırmak için bir firmayı arayarak ağaç veya ağaçlarınız hakkında bilgi verdikten sonra fiyat talep edebilirsiniz.

Bahçemdeki ağacı kestirmek istiyorum?

Aslında bahçenizdeki bir ağacın kesilip veya ağacın bilirkişi tarafından budama yapılması için alacağınız fiyat yaşadığınız ülkeye göre değişmektedir. Yani bahçenizdeki bir ağacın budanması veya kesilmesi bütün dünyada aynı fiyatlara yapılamaz. Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika bölgesi, Avrupa Birliği üye ülkeleri gibi bölgelerde ortalama bahçedeki 10 metre büyüklüğünde bir ağacın budaması 200 ile 700 dolar arasında değişebilmektedir. Buradaki fiyatlar ortalama baz alınarak verilmiştir. Bahçedeki bir ağacın budanması ve kesilmesi ağacın bulunduğu konuma göre değişebilir.

Ama Türkiye’de özellikle İstanbul gibi Büyük şehirlerde 10-15 metrelik bir ağacın kesilmesi veya budanması yaklaşık olarak 1500 TL’den başlamaktadır. En doğru fiyatların verilebilmesi için ağacın görselleri atıldıktan sonra sonuca varılabilmektedir.

Bahçede ağaç budama ve ağaç kesme işleri

Yukarıdaki verdiğimiz bilgiler göz önüne alındığı zaman dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın bahçenizdeki bir ağacın veya birden çok ağacın budama yapılması veya tamamen ortadan kaldırılması için; bu işi yapan kurumsal firma veya şirketlerden görsellerin gönderildikten sonra fiyat talep edilmesi sonucunda doğru fiyat ortaya çıkacaktır. Bahçedeki bir ağacın kesilmesi veya budama yapılması bölgenize en yakın peyzaj firmaları ve orman işleri ile ilgilenen bireysel ve kurumsal kurumlarla irtibata geçmeniz önerilmektedir. Bir ağacın budanması veya kesilmesi kolay gibi gözükse de oldukça zor bir sanattır. Tehlikeli işlerin büyük ağaçları budama ve kesme gibi profesyonel kişi ve kurumlara bırakılması çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

1.9k
295