Bahçe Bakımı Ağaç Budama Hizmetleri

İstanbul Ağaç Budama ve Ağaç Kesimi

Profesyonel bir ekiple İstanbul’da ağaç budama yapılır. Ağaç budama mevsimsel bir çalışamdır. Ağaçlarınızı uygun zaman diliminde budamaya dikkat etmektedir. Budama ekimibiz ile sizlere işini bilen bahçıvanlarımız ve bahçe uzmanlarımız budamacılar destek verecektir. Sorun yaşamadan ağaç budama için biz buradayız. Ağaç budama çalışmasını yaparken yüksek ağaçlar için vinç kullanmaktayız. Bütün güvenlik tedbirleri alınarak ağaç budama yapılır.

Ağaç budama hizmeti

Ağaç Budama Hangi Aylarda Yapılmalıdır?

  • Yaz sonunda budama yapmak bazı ağaçlarda çok faydalıdır. İlkbahar başlangıcında ağaç budamak ağacın gelişimi açısından iyi bir çzöüm yolu olmayabilir.
  • Hangi dalların kesileceği konusunda budama yapılacak ağaçlara göre düzenleme yapılmalıdır. Budama için doğru adım her ağaca farklı bir yöntem uygulanır.
  • Bazı ağaçlarda ilbahar ve yaz ortalarına kadar ağaçlarda zararlı böcekler bulunmaktadır. Bazı ağaçlar bu mevsimlerde budanmaz. Örneğin Meşe türleri gibi.
  • Budamayı dalların hemen 5-10 cm önünde yapınız. Bazı ağaçlarda budanan dal macunla kapatılmalıdır.
  • Dalları keserken ana dallara yakın olan gereksiz uzantılardan başlayınız.
  • Bazı ağaç türleri V şeklinde bağlantı oluşturmaktadır.Bu tür apaçlarda bütün dallara müdahale etmenin bir gereği yoktur. Ağaç budayacak bahçe uzmanının budayacağı ağaç hakkında bilgili olaması geremektedir.

Budama Firması İstanbul

Ağaç budama ve Kesimi için hizmet. Ağaç budama işini resmi firma olarak yapmaktayız. Bütün işlerimizde sigortalı personelimiz çalışmaktadır. Eğer siz resmi bir firma tarafından güvenlik önlemleri alınarak budama yaptırmak istiyorsanız size hizmet vermemekteyiz. Her ağaç türünün belli budama vakitleri olabilmektedir. Budama işleri için işinde bilgili ağaçlar konusunda uzman ekiplerimiz size destek verecektir.

istanbulda ağaç budama firması

Ağaç budaması neden önemlidir?

Ağaçların kesilmesi büyük bir tecrübe, ehliyet ve güvenlik önlemleri alınarak yapılır. Ağaç kesimi için deneyimli, sigortalı ve resmi firmaları tercih etmemizi önermekteyiz. Biz Mavituğ olarak gerek ağaç budama gerek ağaç kesme işini kendi ekiplerimiz ile yapmaktayız. İstanbul ve 39 ilçesinde ister ağaç budama ister ağaç kesme ve doğrama işinizi kurumsal olarak yapmaktayız. Meyve veren ağaçlar, meyve vermeyen, ağaççıkları budama ve çalı türlerini bahçe uzmanı peyzajlar öncülüğünde buduyoruz / kesiyoruz.

Ağaç Budamayı Kim Yapıyor?

Bahçe bakımı hizmeti sunuyoruz. Doğru açıyla belirlenecek simetrik yürüyüş yolları ve bu yolların etrafına konulacak bitki ve ağaç veya çiçek seçimine geçilir. Ençok tercih edilen popüler bahçeler; Etrafı duvarlar ile çevirili ve yüksek kapılı bahçeler. Bahçe ağaç budama Bahçe içinden geçen kanallardan akan su ile donatılan bahçeler. Yerde yeşil çim alanı ve yan tarafları çeşitli bitki ve çalılarla kaplı ortasında taşlı yürüyüş yolları olan bahçeler. Evlerin veya arka bahçelere iyi tasarlanmış işlevsel bir manzara eklemenin en yi yolu peyzaj uygulama ve özel bahçe tasarımından geçer.

AĞAÇ BUDAMA

Şekillendirme devresinde ağaç budama işlemleri odun dallarına uygulanmalı zorunlu olmadıkça ağaç üzerindeki meyve dallarına dokunulmamalıdır. Böylelikle meyve ağaçlarının iyi bir şekil alması ve erken sürede meyveye yatması sağlanır. Tam aksi şekilde gerçekleştirilen uygulamalarda ise düzensiz şekillenmelere ve ağaçların gençlik kısırlığı dönemlerinin uzamasına sebep olunur. Ağaçlardaki yardımcı dal oluşumuna önem gösterilmelidir. Meyve ağacı budama üzerindeki yardımcı dallar ana dallar üzerinde imkanların el verdiği kadar eşit mesafede ve aynı yönde bırakılmalıdır. İstanbul’da budama Ayrıca ana dallar ile yardımcı dallar arasında vegetatif gelişme bakımından rekabet olmamalıdır ve şekil bakımından düzenli gelişmelerini oluşturabilmek için yardımcı dallar an dalların büyüme noktasından 15-25 cm daha alttan seçilmelidir. Ayrıca ana dallar ile yardımcı dallar arasında 45 derecelik bir açı olmasına dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

1.9k
294