Ağaç budama ustası

Mart 9, 2020 Yazarı admin 0

Ağaç budama ustaları

Ağaç budama hizmeti vermekteyiz. Biz ağaçları budarken gerekirse vinç kullanarak ve iş güvenliği alanında bütün önlemleri almaktayız. Sigortalı elemanlarımız ağaçları budamaktadır. Ağaçları mevsiminde, zamanında ve doğru budayan ağaç budama ustalarımızla size en iyi hizmetleri vermekteyiz. Bütün meyve ağaçları, meyve vermeyen ağaçları, doğru zamanda ve ağacın budama amacına uygun şekilde budama yapmaktayız. Ağaç budama hizmetleri almak için bizimle iletişe geçebilirsiniz. İstanbul içi ağaç budama elemanları ve ağaç budama ustalarımızla sizlere profesyonel hizmetler sunmaktayız. Bahçelerde, site içinde veya özel mülklerinizde ağaç budama işlerinizi alanında uzman ekipler ile budamaktayız. İstanbul ağaç budama için bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

İstanbul bitki budama ustası

İstanbul’da her türlü ağaç budama, ağaccık budama, bitki budama ve çalı türleri budama hizmeti verilmektedir. İşini bilen budama elemanları ile size en iyi hizmetleri sunmaktayız. Deneyimli ve alanında bilgili ağaç budama hizmet almak için bizi aramalısınız. İstanbul’da bütün ilçelere ağaç budama hizmetimiz vardır.

Ağaçlar nasıl budanır?
  1. Şekil budaması Şekil budaması genç fidanlarda ve ağaçlarda yapılan budama çeşididir. Büyük ağaçlarda şekil budaması söz konusu değildir. Ana amaç ağacın doğal taç gelişimi içinde dallarını oluşturmasını sağlamak ve büyümesine kolaylık sunmaktır.
  2. Verim budaması  Verim zamanına gelmiş ağaçlarda kesinlikle şekil verme amacı ile budama yapılmamalıdır. Limonların özel nedenlerinden dolayı limon dışında olan turunçgillerde verimlilik budaması yapılırken sadece kuruyan, obur nitelikli, hastalıklı ve birbirine rakip olmuş olan dallar kesilip atılır.
  3. Gençleştirme budaması Turunçgillerde verimlilik sürgün oluşturmakla doğru orantıdadır. Bu sürgünlerin meyve tomurcuğu oluşturan ve dengeli gelişim gösteren sürgünler olması gerektir. İlkbahar mevsiminde budama turunçgillerde sürgün ve meyve oluşumu söz konusu olmaktadır. Turunçgiller yaşlandıkça verimleri düşer ve sürgün veremez hale gelebilir.