Hazır Çim Uygulama Hizmeti

Nisan 15, 2021

Bahçe, Park ve Villa bahçelerine hazır çim uygulama hizmeti verilmektedir. Hazır çim çim ekimi yöntemine göre daha fazla yarar sağlamaktadır. İstediğiniz alanlara hazır (rolu) çim serme hizmeti verilmektedir. İstanbul rulo çim hizmeti almak için bizi arayabilirsiniz. Hızlı – Pratik ve Güzel bir bahçe için hazır çim uygulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. İstanbul rulo çim uygulama hizmetini birinci sınıf kaliteli çimlerden yapmaktayız. Çim, yumak gövde şekli oluşturan bir bitkidir. Çok yıllık çim türleri dik gelişirler ve 90 cm kadar boylanırlar. Yaprakları tüysüz, parlak yeşil renkte ve genç sürgünlerde yaprak ayaları katlanmış durumdadır. Başakçık topluluğu yaklaşık 30 cm uzunluğunda bir başak oluşturur. Çim tohumlarının bin tane ağırlığı ortalama 2 gramdır.

Hazır Çim Uygulama Hizmeti

Hazır Çim Yapan Firmalar

Çim bitkileri, oyun sahaları, park ve bahçeler, yeşil alanlar, futbol ve golf sahaları gibi alanlarda yer örtücü olarak kullanılır. Ayrıca çimler, bitki örtüsü bozulan ve seyrekleşen yeşil alanlar, oyun sahaları, park ve bahçelerde üstten tohumlama yapılarak bu alanların düzeltilmesi amacıyla da kullanılır. Sıcak bölgelerde Bermuda çimi, Uganda çimi gibi sıcak mevsim çimleri ile oluşturulan yeşil alanlar, sonbaharda sararıp kurumaya başlar. Bu dönemde tırmıkla toprak
yırtılarak çok yıllık çim tohumları serpilir. Çimlenen tohumlar sonbahar, kış ve erken ilkbahar aylarında yeşil örtü oluştururlar.

Rulo çim uygulama şirketleri

Çimlerin biçimi sık yapıldığı için gübre ihtiyaçları diğer bitkilerden daha fazladır. Çim alanlarında gübreleme yapılırken zamana, çim çeşidine ve gübrenin atılış şekline dikkat etmek gerekir. Azotlu gübreler kullanılırken yılın belirli dönemlerine yayılmalıdır. Çim alanlarında azotlu gübreler vejetatif gelişimi teşvik eder. Fakat aşırı kullanımı yeşil aksamda fazla gelişmeye neden olarak zor şartlara dayanıklılığı azalır. Çim alanlarında dekara yıllık ortalama 5–10 kg saf azot verilmelidir. Çok sıcak havalarda azot gübreleme yapılmamalıdır. Çünkü bitkilerin yanma tehlikesi vardır. Sulama gübrelemenin hemen ardından yapılmalıdır.

Rulo Çim Fiyatları İstanbul

Rulo çim uygulama için açıktan bir fiyat verilemez. Çim türleri ve uygulanacak çimin kalitesine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Rulo çim serme ücretleri için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Kaliteli ve birinci sınıf çim serme işine azamai dikkat etmekteyiz. Sağlıklı ve kalıcı bir çim için bizi arayabilirsiniz.

Rulo Çim Yapanlar Telefonu

+90 534 717 34 80 Hazır rulo çim yaptırmak için bizi bu telefondan arayabilirsiniz. Rulo çim için size en iyi çözümleri sunmaktayız. Rulo çim fiyatları ve detaylar için bizi arayabilirsiniz.