Çam ağacı kesimi ne zaman yapılır?

İstanbul’da ve büyükşehirlerde çam ağacı kesimi yasaktır. Bir çam ağacını kesmek için Orman Müdürlüğünden izin almanız gerekmektedir. Çam Ağaçları kesimi keyfi olmamalıdır. Özel bahçenizde bile olsa çam ağacı kesmek ve sert budama yapmak için izin alınması önerilmektedir. Çam ağacını izinsiz kesmenin cezası vardır. Çam ağacı kesimi; Çam ağaçları kuruma veya tehlike arz ediyorsa, yerine bina veya farklı yapılar uygulanacaki se, yol çalışması yapılacak ise veya çevreye zarar veriyor ise izin alınarak çam ağacı kesimi yapılır. Çam ağacının izinsiz kesilmesi suçtur. Bölgenizde resmi kurumlardan yazılı izin almanız gerekmektedir.

Çam ağacı kesme firması

İstanbul’da kesim izin yazısı alınan çam ağacının kesimi yapılmaktadır. Çam ağacı kesilirken bütün güvenlik tedbirleri alınır ve ağaç profesyonel ekiplerle kesilir. ağacın bir yanında dal meydana gelmediği durumlarda dal etrafının 1/3’ü kadarlık kısmı bir gözün 1cm kadar üzerinden kabuk boyunca odun bölümüne kadar yuvarlak bir şekilde kesilir. Bu yapılan uygulama çoğunlukla çentiğin alt kısmındaki tomurcuğun sürmesini sağlar. Bu gerçekleştirilen uygulama çiçeklenme başlangıcından yaklaşık bir ay önce yapılabilir. Kesim uygulamasının yeterli derinlikte kabuk tabakası boyunca olmasına dikkat edilmelidir. Vinçle çam ağacı kesme İstanbul.

çam ağaçları kesim zamanı

Çam ağaçlarını kesmek suç mu? Çam ağacı budama ve kesme için Orman Genel Müdürlüğünden yazılı izin alınması gerekmektedir. Aksi taktirde cezai işlem uygulanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

1.9k
294