Ağaç kestirmek için nereye başvuru yapılır?

Özellikle büyükşehirlerde ağaçları kendi başına kestiremezsiniz. Ağaç kestirme bazı izinleirn alınması ile yapılır. Anıt ağaçları zaten kesitirmeniz imkansızdır. Özellikle çam ağacı ve çınar ağacı gibi ağaç türlerini kesmek için izin alınması gerekir. Bu tür ağaçların kesilmesi için izin alınacak kurum Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Orman Müdürlükleridir. Bu kurumlardan özel izin almayanlar ağaç kesemez keserlerse ceza vardır.

Ağaç kestirmek istiyorum nereden izin almalıyım?

Türkiye’de ağaç kesilmesinin belirli kanuni yaptırımları vardır. Ağaç kesmek ve budama yapmak için bazı ağaç çeşitleri özel ize tabidir. Ağaçlar bahçenizde olsa bile çam, çınar gibi ağaç türleri için izin alınması gerekir. Ağaç kesimi ve budama için izinler nereden alınır? Orman Genel Müdürlüğünden ve bazı durumlarda da ilçe belediyelerinden ağaç budama ve ağaçlarınn kesimi için dilekçe yazılarak izin alınmaktadır. Ağaç budama ve ağaç kesimi için izin almadan kesim yapılamaz.

Bahçede ağaçları kesmek için nereye müracaat edilir?

Bahçenizde anıt ağaç veya özellikle çam ağacı ve çınar ağacı gibi çeşitli ağaçlar var ise bu ağaçların budanması ve kesilmesi izine bağlıdır. Habersiz kesilen ağaçlar için hapis cezası ve para cezası konulabilmektedir. Ağaç budama ve ağaç kesimi yapmak veya yaptırmak için izin almanız önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

1.9k
294