Peyzaj İşleri

Peyzaj Tasarım Firması

Kensel Peyzaj, Büyükşehirlerde peyzaj uygulma, Özellikle büyük şehirlerde çok fazla kalabalık bir görüntü vardır. Bu her tarafı beton olan şehirlerde kendi küçük kullanım alanlarımız olan bahçeleri, balkonları gerekirse çatıları peyzaj bahçe alanına çevirerek size bireysel dinlenme alanları sunuyoruz. Büyükşehirlerde peyzaj insanların doğa ile iç içe olmasısı sağlayan unsurlar olarak özel ev bahçelerini, site alanlarının önlerini, gezilecek alanları yeşil bir örtü ile kaplayarak ferahlamanızı sağlıyoruz. Esasında büyükşehirlerde mimari ile peyzaj iç içe olmaz sorunluğu vardır. Fakat bazen öyle bir beton yapılaşma oluyor ki dinlenecek ve kuş sesleri duyacak bir alan bırakılmamaktadır. İnşaat alanları yaparken oldukça geniş bahçeler yapılmalı ve planlama en baştan doğru bir yolasokulmaktadır.

Bahçelere Peyzaj Uygulama, Kişisel olarak özel mülklerinize bahçe ve balkonlarınıza peyzaj tasarımı uygulaması yapmaktayız. Peyzaj uygulama alanlarını doğal bir görüntü haline getirirken alanın durumuna ve boyutlarına göre en güzel tasarımları uygulamaktayız. Peyzaj uygulama alanında profesyonel ekiplerle size hizmet sunmaktayız. Bahçeye konulacak çimlerden bitkilere kadar her şey bir umum içinde olacaktır.

Yol Kenarlarına Peyzaj, Sitelerde veya yürüyüş yollarının kenarlarına çim serme ve iklim şartlarına göre bazı bitkiler ve çiçekler dikilerek yapılacak bir işi kapsamaktadır. Yol kenarlarına peyzaj uygulama, patika yoların yanlarına ağaççıklar dikerek size güzel görüntüler sunmaktayız.

Peyzaj Mimarlığı Nedir? Büyükşehirlerde veya kırsal alanlarda, doğal kültürel çevrelerin koruma kullanma dengesi içerisinde, estetik bir bakış açılarıyla, ekolojik temelli olarak tasarlanması, planlanması, yönetimine ilişkin bir meslek disiplini, ve bir sanat dalı olarakda tanımlanabilir. Peyzaj mimarlığı uygulamaları belli bir alandaki canlı, cansız bütün ögelerin organize edilmesine dayanmaktadır. Peyzaj mimarlığı; sosyal bilimler ve doğa bilimleri, sanat ve bilim, toplum ve doğa konularını birleştiren köprü konumundadır. Bu görevini yerine getirebilmesi için ilgili diğer mesleklerin çalışma sistemini, terminolojisini ve üretim süreçlerini de anlamayı gerektirmektedir. Peyzaj mimarlığının etkileşim içinde olduğu meslek disiplinleri mimarlık, şehir ve bölge planlama, ekoloji, botanik, jeoloji, toprak, coğrafya, hortikültür, ormancılık, ziraat, güzel sanat dalları, sosyoloji gibi disiplinlerdir. Peyzaj mimarlığı ile ilgili sizlere hizmet sunabilmekteyiz.

Peyzaj Uygulama Alanları, Çevreleme öğelerinin yüzeyleri ile kuşatılmış herhangi bir üç boyutlu boşluğun tanımlamasıdır. 3’e ayrılır.

1- İç Mekan Peyzaj Uygulama; Duvarlar Tavan ve taban Kolon ve Kirişler Kapılar Pencereler Merdivenler

2- Dış Mekan peyzay Uygulama; bina cepheleri, dış duvarlar

3- Yarı Açık Kapalı Mekan Dışı Peyzaj Uygulama; iç ve dış mekanın ara kesitidir ve olmazsa olmaz öğeleri ‘Taban ve Tavan’ elemanlarıdır. Yanal yüzeyler varsa da geçirgen özellikte kullanılmaktadır yani sınırlayıcılığı olmayacak şekilde kullanılmaktadır.

Peyzaj Tasarım Aşamaları Nelerdir?

 • Survey Analizi Alan Strüktür
 • Diyagramı (Leke çalışması)
 • Yapısal Tasarım Planı
 • Bitkisel Tasarım Planı
 • Uygulama (Aplikasyon) Planı Detay Paftaları

Peyzaj yapısal tasarım öğeleri

 1. Duvarlar Çitler
 2. Döşeme Elemanları Bordürler
 3. Basamaklar ve Rampalar
 4. Pergolalar, Kameriyeler Çardaklar
 5. Donatı Elemanları
 6. Su öğeleri
 7. Spor Alanları
 8. Kapalı Garaj
 9. Depo
 10. Barbekü
 11. Büfe
 12. Basit Yapılar
1.9k
295