Açelya çiçekleri hangi ortamları sever?

Açelya hengi renklerde açmaktadır? Pembe, eflatun, beyaz, sarı tonlarında çiçek açmaktadır. Açelya Çiçeği Fundagiller familyasına bağşı bir bitki türü olarak bilinmektedir. Açelya uzun süre çiçek açmaz. Humuslu ve nemli toprakları sever. Direkt güneç ile bağlantı kurmamasına önem vermeniz gerekmektedir. Açelya suyu seven bir bitki türüdür. Fazla sıcak ve soğuk havalarda yetişmez. Yetişse bile sağlıklı bir çekilde çiçek açması mümkün değildir.

Açelya Çiçeği

Açelya Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Açelya Çiçekleri kölerini ayırarak çoğaltılabilmektedir. Bu en çok bilinen bir yöntemdir. İkinci bir yöntem ise teme taclarının üstüne 10 cm kadr kesilerek saksıya ekilme ile çoğaltılabilmektedir. Açelya açma zamanı; İklimi müsait olduğu zamanlarda yaz başlarında açmaktadır. Abakımı iyi yapılırsa ilkbahar aylarında bile açabilmektedir. Açelya çiçeği neyi temsil eder?, Açelya hangi ortamı sever?, Açelya çiçeğinin bakımı nasıl olmalı?, Açelya çiçeği bahçede yaşar mı?, Açelya çiçeği Hikayesi, Açelya çiçek fiyatları, Açelya ağacı, Açelya çiçeği Anlamı, Açelya Çiçeği kokar mi, Açelya çiçeği özellikleri, açelya çiçeği yapraklarını neden döker, Açelya çiçeği Çeşitleri,

Açelya Çiçeğinde Sulama Nasıl Yapılır?

Açelya bitkisinde sulama yapılırken her tarafa eşit bir şekilde suyun dağılımını sağlamanız gerekmektedir. Açelya bu şekilde sulandığı zaman saksıda ise saksının altında kalan su var ise o suyu boşaltmanız gerekmektedir.

Açelya Çiçeği, Açelya Çiçeği Hakkında Bilgiler, Açelya Çiçekleri, açelya çiçeği anlamı, açelya çiçeği bakımı, açelya çiçeği fiyatı, çiçek çeşitleri, açelya çiçeği nasıl canlandırılır, açelya çiçeği tohumu, açelya çiçeği nasıl çoğaltılır, açelya çiçeğinin faydalar.

Açelya çiçeği baharın başlarında açmaktadır. Eğer açelya çiçeğinin erken olmasını istemiyorsanız çok sıcak havalarda serin ve karanlık yerlere çekerek ömürünü uzatabilirsiniz. Açelya çiçeği yetiştirmeye değer farklı bir türdür. Açelyayı çoğaltmak için tepe çeliğini kesarek farklı saksılara dikerek çoğaltmanız mümkündür. Açelya Çiçekleri ile evinize bahçenize farklı güzellikler katabilirsiniz.

Açelya ne zaman çiçek açar? Ev, ofis, işyeri kapalı mekanlarda veya bahçelerde rahatlıkla yetişebilen Açelya Çiçeği İlkbahar aylarında açmaya başlar. Fundagiller Familyasında olan Açelya Orman Gülü cinsine mensuptur. Açelya çiçeklerini yetiştirmek zor değildir. Biraz ilgilenmeniz halinde çok fark edilecektir. Kokuları gayet güzeldir. Açelya nemli ve humuslu toprakları çok sever.

Bir yanıt yazın

1.9k
294