Açelya Çiçeği

Aralık 16, 2019
Açelya Çiçeği

Açelya Çiçeği Çeşitleri

Açelya hengi renklerde açmaktadır? Pembe, eflatun, beyaz, sarı tonlarında çiçek açmaktadır. Açelya Çiçeği Fundagiller familyasına bağşı bir bitki türü olarak bilinmektedir. Açelya uzun süre çiçek açmaz. Humuslu ve nemli toprakları sever. Direkt güneç ile bağlantı kurmamasına önem vermeniz gerekmektedir. Açelya suyu seven bir bitki türüdür. Fazla sıcak ve soğuk havalarda yetişmez. Yetişse bile sağlıklı bir çekilde çiçek açması mümkün değildir.

Açelya Çiçeği

Açelya Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Açelya Çiçekleri kölerini ayırarak çoğaltılabilmektedir. Bu en çok bilinen bir yöntemdir. İkinci bir yöntem ise teme taclarının üstüne 10 cm kadr kesilerek saksıya ekilme ile çoğaltılabilmektedir. Açelya açma zamanı; İklimi müsait olduğu zamanlarda yaz başlarında açmaktadır. Abakımı iyi yapılırsa ilkbahar aylarında bile açabilmektedir.

Açelya Çiçeğinde Sulama Nasıl Yapılır?

Açelya bitkisinde sulama yapılırken her tarafa eşit bir şekilde suyun dağılımını sağlamanız gerekmektedir. Açelya bu şekilde sulandığı zaman saksıda ise saksının altında kalan su var ise o suyu boşaltmanız gerekmektedir.

Açelya Çiçeği, Açelya Çiçeği Hakkında Bilgiler, Açelya Çiçekleri, açelya çiçeği anlamı, açelya çiçeği bakımı, açelya çiçeği fiyatı, çiçek çeşitleri, açelya çiçeği nasıl canlandırılır, açelya çiçeği tohumu, açelya çiçeği nasıl çoğaltılır, açelya çiçeğinin faydalar