Beylikdüzü Ağaç Budama

Ağaç Budama Firması Beylikdüzü

beylikdüzü budama firması

Bahçelerde, site önlerinde meyve veya meyve vermeyen ağaçları budama için biz size hizmet sunmaktayız. Beylikdüzü budama işleriniz için kalifiye elemanlarımız ve budama işini bilen deneyimli çalışanlarımız ile doğru ve zamanında budama yapılmaktadır. Ağaç budama için size güvenli bir hizmet sunmaktayız. Budama yapacak elemanlarımız sigortalıdır. Riskli ağaçlar vinç desteği ile budanmaktadır.

Budama yapılırken uygulanan yöntemler

  1. Ağaca Şekil budaması yapma Şekil budaması genç fidanlarda ve ağaçlarda yapılan budama çeşididir. Büyük ağaçlarda şekil budaması söz konusu değildir. Ana amaç ağacın doğal taç gelişimi içinde dallarını oluşturmasını sağlamak ve büyümesine kolaylık sunmaktır.
  2. Ağaca Verim budaması  Verim zamanına gelmiş ağaçlarda kesinlikle şekil verme amacı ile budama yapılmamalıdır. Limonların özel nedenlerinden dolayı limon dışında olan turunçgillerde verimlilik budaması yapılırken sadece kuruyan, obur nitelikli, hastalıklı ve birbirine rakip olmuş olan dallar kesilip atılır.
  3. Ağaca Gençleştirme budaması Turunçgillerde verimlilik sürgün oluşturmakla doğru orantıdadır. Bu sürgünlerin meyve tomurcuğu oluşturan ve dengeli gelişim gösteren sürgünler olması gerektir. İlkbahar mevsiminde budama turunçgillerde sürgün ve meyve oluşumu söz konusu olmaktadır. Turunçgiller yaşlandıkça verimleri düşer ve sürgün veremez hale gelebilir. Bu konu azot ve karbon dengesi ile ilişkilidir.

Beylikdüzü ağaç budama, Beylikdüzü Ağaç budama ustası, Beylikdüzü çalı budama, Beylikdüzü ağaççık budama, Beylikdüzü budama firması, Beylikdüzü meyve ağacı budama, Beylikdüzü Meyve vermeyen ağaç budadma, Beylikdüzü Çam ağacı budama, Beylikdüzü budama şirketi

Bir yanıt yazın

1.9k
294