Bahçe düzenleme önerileri

Mayıs 21, 2023

Bahçe düzenleme önerileri

Çimleri Düzenleme, Bahçenizi göz alıcı bir renge büründürmenin en önemli argümanı çim ekimi yani bahçedeki çim alanıdır. im alanlarınızı düzenletirken doğru toprak ve çim kullanımı tercih ederek çim alanlarıın daha fazla yeşil olarak kalmasını her mevsim yeşil olması sağlayabilirisniz. Bahçe düzenleme önerilerinde en öenmli unsur bahçelerdeki çim alanının düzene sokulmasıdır.

Çiçeklendirme, Bahçenize mevsimine uygun alacağı ışığa ve gölge duruna göre her dem yeşil olan bitkileri tercih ederek değerlendirebilirsiniz. Çiçek ve bitki seöiminde dikkat etmeniz gereken en önemli kural çiçeklerin kısa süreli açıp sonra solanları tyercih etmemeniz olacaktır.

Yürüyüş Yollarının Otantik Olması, Bahçelerinizin içinden geçecek yürüyüş yolarında taş seçimi ve modeline dikkat ediniz. Bahçenize ve alana en uygun yürüyüş yolları ve taşları tercih etmelisiniz.

Bahçe Bitkilerinin Uyumu, Bahçenize ekeceğiniz veya dikeceğiniz çiçek, gül ve çalı türlerinin uyum içinde olmasına dikkat ediniz. Bahçeye ağaç dikimi yapılacaksa seçimi yapılmış çiçek ve çalılara zarar vermeyecek türde ve büyüklükte olmasına dikkat edilmelidir.

Oturulacak Alanın Seçimi, Bahçe düzenleme yaparken masanın veya kamelyanın nereye kurulacağına iyi karar verilmelidir. Kamelyanın veya kurulacak oturma alanının manzaraya hakim bir alana kuurlu olması son derece önemlidir.

Süs Eşyaları Koyma, Bahçenize otantik süs eşyaları ile güzelleştirebilirsiniz. Size en uygun süs eşyası veya eski kullanılmamış eşyalar ile değişik görünümler sağlayabilirsiniz.

Bahçe Işıklandırma Sistemi, Rahatszı etmeyecek ve gecenize ışıl ışıl bir hava katacak ışıklandırma sistemini kurmayı unutmayın. Bitki ve çiçeklere uygun şekillerde ışıklandırma durumunuzu ayarlayabilirsiniz.

Bahçeye Bitki Seçimi, Bahçelere bitki ve ağaççık veya çalı dikmekisterseniz bahçelerin güneş alma ve toprak durumuna göre bitki seçmenizde büyük yarar avrdır. Bitkilerin birbiri ile ve toprakla uyumu özellikle herdem yeşil ağaç bitki ve çalılarda çok önemlidir. Toprak serilme işi yapılarken bahçıvan olan kişinin karışımı çok iyi yapmasında yarar vardır.

bahçe düzenleme örnekleri fiyatları

Bahçe düzenleme ile ilgili biz fiyat almak istiyorsanız bunun için bahçenizin yerinde görülmesi veya görsellerine en azından bakılması ve yapılacak istenen bahçe tasarımının tam olarak verilmesinden sonra fiyatlandırma çalışması yapılabilmektedir. Bir bahçe düzenlemek istiyor ve bunun fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bahçenizin görülmesi ve yerinde incelenmesi çok önemlidir.