İzmir'de Peyzaj Şirketleri

İzmir’de Peyzaj Şirketleri

Haziran 23, 2022

İzmir’de Peyzaj Firmaları; İzmir ve ilçelerinde peyzaj uygulama alanında hizmet verilmektedir. Kurumsal peyzaj düzenleme ve bakım işleri için bizi arayabilirsiniz. İzmir’de peyzaj alanında her türlü hizmet verilir. İzmir’de Peyzaj Şirketleri, İzmir’de Peyzaj Firması, İzmir Peyzajcılar, İzmir peyzaj, İzmir peyzaj mimarlığı, İzmir peyzaj uygulama firması, İzmir peyzajcı, İzmir peyzaj düzenleme şirketi, İzmir peyzaj tasarım, İzmir’de peyzaj proje yapımı

İzmir Peyzaj Bahçe Bakımı

İzmir bahçe bakımı ve bahçıvan hizmetleri verilmektedir. İzmir’de bahçe peyzaj uygulama için bizi arayabilirsiniz. Meyve ağacının iç bölümlerinde dikine bir şekilde ve güçlü büyüyen ileride bu bölümleri kapatacak olan sürgünlerden uygunsuz şekilde olanlar dip kısımlarında kesilerek ayıklanır. Verim çağındaki meyve ağaçlarında ayrıca verimden dolayı ihtiyarlaşmış olan dallarda ayıklama işlemleri gerçekleştirilmelidir. Yeni sürgün verme kuvvetini kaybetmiş ve aşağıya doğru sarkmış olan dallar da dip kısımlarından kesilerek yanlarından çıkan yeni sürgünler bunların yerine geçirilir.

İzmir Bahçe Düzenleme Firması

Verim çağındaki ağaçlarda sadece seyreltme budama işlemi gerçekleştirilir ise dal ve sürgünlerin yeni sürgün verme kuvveti zayıflar. Dallar seyrekleşir ve yeni olan sürgünler cılız oluşur, ana dallar zayıflar. Bundan dolayı seyreltmeler yanında kısaltma kesimlerine de yer vermek gerekmektedir. İzmir’de bahçe peyzaj uygulama ve bahçe bakımları Ayıklanmadan sonra meyve ağacı üzerinde kalan uzun sürgünlerde çoğunlukla hafif bir uç alma işlemi uygulanır. Bu işlemin ölçüsünü çoğunlukla sürgünün 1/3 lük kısmının kesilmesidir.

İzmir Bahçıvan Hizmetleri

Sadece çiçek tomurcuğu meydana getirmesi istenilen sürgünlerde uç alam işlemi gerçekleştirilmeyebilir. Sürgünler arasında denkleşme meydana getirmek üzere de uç alma işlemi gerçekleştirilmeyebilir. Güçlü bir gelişim gösteren sürgünde güçlü, zayıf gelişim gösteren sürgünde ise az bir kesim işlemi yapılarak büyümelerinde denkleşme işlemi sağlanabilir. Meyve ağaçlarındaki seyreltme ve kısaltma kesimlerinin derecesi meyve türünün sürgün verme kuvvetine göre değişiklik gösterir.