Leylandi Ağacı Budama Hizmetleri

Haziran 6, 2020 Yazarı admin 0

Leylandi Ağacı Budama İstanbul

Leylandi ağaçları bakımı ve budaması ve Leylandi ağacı hakkında kısa bilgiler. Leylandi ağacı budama. Leylandi apaçları Melez Servi olarak bilinir ve iki ayrı türü vardır.

  • Alaska Sediri : Chamaecyparis nootkatensis
  • Monterey Sediri : Cupressus macrocarpa
leylandi ağacı

Bu tür ağaç çeşitlerinin kozalakları büyük olur. 25 metre kadar boulanabilmektedir. Konik bir tepe yapamaktadır. bu ağaç türü her dem yeşil açmaktadır. Pul yaprakları 4 köşeli ve koyu yeşil renklidir. Leylandi ağaçlarının yaprakları kukuludur. Leylandi ağaç türleri piramit formlu büyümektedir. Leylandi ağaçları ağırlıklı olarak park, bahçe ve site alanlarında rüzgar perdesi olarak kullanılmaktadır. Bütük veya küçük arazilerde çit yapımı veya sınırı olarakta dikilmektedir.

Leylandi Ağaçları Yetişme Koşulları

Leylandi ağaç türleri yarı gölgeli alanları sevmektedir. Drenajı iyi, besin içeriği yüksek, hafif ıslak, asidik veya kireçli topraklarda yetişir. Az tuzlu topraklara da uyum sağlamaktadır.

Leylandi Budama

Leylandi ağaçları farklı türlerde budanabilmektedir. Fidan budaması veya büyük ağaç budaması farklı olabilir. Şekil budaması yapılabilir. Ağacın boyunu uzatmak için budama yapılacaksa yanlardan budanır. Tepe budaması yapılmaz. Dallarda haslalıklara veya zararlılardan kumuş ve yıpranmış dallar varsa bunlar temizlenir.