Ağaç budama zamanı hangi ay 2020, 2020 yılında ağaç budama zamanı hangi aylarda yapılır

Ağaç budama zamanı hangi ay 2022

Ekim 30, 2021

Ağaç budama zamanı hangi ay 2022

Ülkemizde iklim şartları göz önüne alınarak hesap edilecek olursa ağaç ve bitkileri budama mevsimleri şu şekilde sıralanabilir. 2022 yılında ağaç budama zamanı hangi aylarda yapılır?

  • Ocay Ayı
  • Şubat Ayı
  • Mart Ayı
  • Ekim Ayı
  • Kasım Ayı
  • Aralık Ayı

Bu yukarıda verdiğimiz budma takvimi aylarını şu şekilde açıklayabiliriz. Esasen budama ayı Ekim ayı sonu itibari ile başlar ve Mart ayı ortalarında sona erer. Bu takvim elbette ağacın türüne göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir. Budama zamanlarına dikkat edilmesi bitki uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Budama zamanlarında ve düzenli yapılacak budama bitkileri, ağaçları zararlılardan kurtarır; daha fazla verim verir ve sağlık uzun bir yaşama hak kazanmış olur.

Ağaç budama zamanı hangi ay 2020, 2020 yılında ağaç budama zamanı hangi aylarda yapılır

2022 yılında ağaç budama mevsimleri

Ağaç ve bitkileri budayarak daha verimli ve sağlık bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Biz ağaç budama işinizi yapmaktayız. Budama il ilgili işlerinizi için bizi arayarak destek labailirsiniz. Mekanik olarak bulaşabilecek hastalıkların taşınmasını engellemek için, budama ekipmanları kullanılmadan önce dezenfekte edilmelidir. Ağaç Budama Dezenfektan olarak %10 hipokloridli su yani çamaşır suyu kullanılır. Bunun için bir ölçek çamaşır suyu dört ölçek çeşme suyu ile karıştırılabilir. Ağaç Budama aletlerinin bu karışımda bir dakika tutulmasında fayda vardır. Bir ağaçtan diğerine geçerken olabilecek hastalığın bulaşmasını engellemek için kullanılacak aletler bu karışımda bir dakika daha kalabilirler.