Ağaç budama Üsküdar

Ekim 30, 2021

Üsküdar Ağaç Budama Firması; Bütün meyve vermeyen ağaçlar ve her çeşit meyve ağaçları ve dahi ağaçcıkları budama desteği veriyoruz. Meyve ağaçları yaprak döktükten sonra yani sonbahar ve kış aylarının sonunda budanır. Ağaç budama yaparken bütün iş güvenliği önlemlerini alarak hizmet vermekteyiz. Kesinlikle sigortasız ekip çalıştırmaz. Ağaç üzerindeki ana dalların gövde ile yaptıkları açılar 45-60 derece olmalıdır. Dar açılı olan dalların direnci zayıf olduğu için çabuk kırılırlar.

Ağaçlardaki dik büyüme ve gelişme ne kadar çok olursa meyve miktarı o kadar az ve meyvelenme de bir o kadar geç meydana gelir. Yayvan büyümede ise bu durumun tam aksi söz konusu olur.

Üsküdar Ağaç Kesme

Ağaçların budama mevsimi dışında kesinlikle budama yapılmaz. Kesilecek bir ağaç olduğu takdirde yetkili kurumların izni olmadan ağaç kesme kesinlikle yapılmaz. Ağaç kesimi yaptırmak için resmi yetkili kurumlardan yazılı izin alınması şarttır. Çalı türleri budama yapılır. Bahçelerde bulunan gül veya sarılıcı ve tırmanıcı bitki türlerinin budaması yapılmaktadır.

Budama işleminin bir ışık yöntemi olduğu unutulmamalıdır. Budama işlemlerindeki en önemli hususlardan birisi de ağacın dengesini bozmamak şartı ile ağacın iç kısımlarına mümkün olduğu miktarda fazla ışık girmesini sağlamaktır. Bunu gerçekleştirmenin diğer yollarından birisi de bodur bir anaç kullanmaktır. Büyük Ağaç budama Bodur olan anaçlar daha ufak bir taç hacmi meydana getirdiğinden dolayı toplam taç hacmi içerisinde gölgelenen alan da daha az miktarda olmaktadır. Örnek vermek gerekir ise üç metre uzunluğundaki bir ağaçta gölgelenen alan %1.6 iken 6.5 m yüksekliğindeki bir ağaçta bu miktar %24.4’tür. Ağacın şekil ve formu da güneş ışıklarından yararlanmasını etkilemektedir. Konik biçimindeki ağaçlar güneş ışığından en iyi yararlanan ağaçlardır.