Lale Ağacı Nerede Yetişir? Lale Ağacı Resimleri

Ağustos 5, 2021

Lâle Ağacı latincede Liriodendron tulipifera olarak bilinen bir bitki türüdür. Lale ağacının boyu 25 metreye kadar uzayabilir. Lale Ağacı yuvarlak tepeli bir ağaç çeşididir. Lâle ağaçlarının çiçekleri ne zaman açar? Lale ağacının çiçeği mayıs, haziran ve temmuz aylarında açar. Bu ağacın açtığı çiçekler laleye benzediği için bu adı almıştır. Lale ağacının çiçek renkleri; yeşil tonlarında, sarı, beyaz ve turuncu renklerde çiçek açabilmektedir.

Lale ağacının yaprakları uzun olur yalnız bu ağacın yaprağı son baharda altın sarısı renklerine dönüşerek güzel görüntü sağlar. Lale Ağacı gerçekten peyzaj ve bahçe uygulama alanında kullanılan dekoratif bir bitkidir. Lale ağacı Kuzey Amerika, Kanada ile Türkiye’de özellikle sahil kesimlerinde yetişen bir bitkidir.

lale ağacı hakkında bilgi

Lale Ağacı

Manolyagiller familyasından olan Lale ağacı yaprağını döken ağaçlar arasında en uzun boylu olanıdır. Lale ağacının uygun ortamlarda 60 metre civarında uzun olanlarına rastlanır. Lale ağacının Anavatanı Kuzey Amerika kıtasının Doğusudur. Açık yeşil yaprakları sonbahar ayında altın sarısı renge dönüşür.